ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 19.01.2022 во 04:30 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(28) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени бела прашкаста материја и таблетки „екстази“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close