ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ) (КРГ)

На 26.10.2021 полициски службеници од Полициската станица Кочани ги привеле С.Х.(30) и А.М.(27), двајцата од Виница, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close
Close