Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Маја Морачанин повторно избрана за претседателка на ДОМ

На денешниот Петти конгрес на Зелената партија ДОМ, за претседател на партијата повторно и едногласно е избрана досегашната лидерка, Маја Морачанин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close