0_Спорт.ПорталКошаркаСпортСпорт.Слајдер

Мајами се договори со Хиро за четиригодишна соработка

Кошаркарот на Мајами хит, Тајлер Хиро, се согласи на повеќегодишно продолжување на договорот со клубот.

Мајами, 3 октомври 2022 (МИА) – Кошаркарот на Мајами хит, Тајлер Хиро, се согласи на повеќегодишно продолжување на договорот со клубот.

Според претставниците на Хиро, новиот договор е дизајниран за четири години, за време на кои кошаркарот ќе заработи 130 милиони долари.

Хиро беше избран од Мајами хит како 13-ти пик на драфтот во 2019 година.

Минатата сезона Хиро беше прогласен за најдобар шести играч во НБА-лигата. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close