БалканДописници Свет

Матева: Претседателските избори во Бугарија ќе бидат главните на 14 ноември

Се уште нема конечна одлука, но ЦИК на Бугарија се обединува околу мислењето дека ќе гласа со една картичка, рече Росица Матева - портпарол и заменик -претседател на Комисијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close