ЕвропаСвет.Слајдер

Мас: Состанокот на министрите пропадна поради „незадоволството“ на Франција

Средбата на министрите за надворешни работи на Франција, САД, Велика Британија и Германија на маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк пропадна поради спорот околу новиот безбедносен сојуз во Индо-Пацификот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close