0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Мас: Одлуката на Москва ја направи ситуацијата уште потешка

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас реагираше на објавата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров дека Москва ја затвора мисијата на НАТО во Брисел.

Back to top button
Close
Close