ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Мас: Лукашенко ги користи илегалните мигранти за да изврши притисок врз ЕУ

Германскиот министер Хајко Мас изјави дека претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, ги користи илегалните мигранти за да изврши притисок врз Европската унија.

Back to top button
Close
Close