0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Масрали: ЕУ многу скоро повторно ќе отвори претставништво во Кабул

Европската унија во наредните недели ќе добие претставнишво во Кабул, но тоа не значи дека Брисел ќе ги признае радикалните талибанци кои дојдоа на власт во Авганистан, изјави Набила Масрали, портпаролка на ЕУ за надворешна политика, на прес-конференција во Европската комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close