Посетете ја новата веб страна на МИА
БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15 годишно момче, инциденти во Солун

Масовен протест се одржа вечерва во центарот на Атина за годишнината од убиството на 15-годишниот Алексис Григоропулос во 2008 година, кој беше застрелан од полицаец, додека пак во Солун имаше инциденти меѓу дел од демонстрантите и полицијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close