Дописници СветСвет

Маск е против тоа државата да субвенционира електро автомобили

Во видео интервју синоќа за весникот Волстрит журнал, основачот на Тесла, Илон Маск, изјави дека е против законскиот проект што го спрема Администрацијата за субвенции на производство на електрични автомобили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close