Политика

Марјан Ѓуровски: Прашањето за МПЦ ги обременува македонско-српските односи

Билатералните односи меѓу Северна Македонија и Србија и идеите за нивниот иден развој во контекст на европските интеграции и безбедносните аспекти, беа главна тема на онлајн конференција на тема  „Северна Македонија и Србија: Европските и регионални безбедносни аспекти на билатералните односи низ призмата на безбедносна архитектура на Југоисточна Европа", што се одржа во организација на германската Фондација „Конрад Аденауер“ и Центарот за надворешна политика од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close