Дописници СветСвет

Марфи: Украина може да стане нов Авганистан за Русија

Членот на комисијата за надворешна политика, сенаторот Крис Марфи од Конектикат, предупреди дека Украина „може да стане нов Авганистан“ за Русија ако Москва продлжи понатаму со своите дејства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close