СветСвет.Слајдер

Мароко ги затвора аеродромите за летови од странство

Мароко ги затвора своите аеродроми за летови од странство на две недели од понеделник навечер, поради страв од ширење на новата, високо мутирана верзија на Ковид-19, наречена омикрон, соопшти владината комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close