0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Марковски-Никола: Северна Македонија и Албанија се најголеми генератори на стабилноста на Западен Балкан

Северна Македонија и Албанија се најголеми генератори на стабилноста во регионот на Западен Балкан, нешто што Европската Унија мора да го препознае, заеднички беше констатирано на денешната средба на амбасадорот Данчо Марковски и претседателката на албанскиот Парламент Линдита Никола, информираа од македонската амбасада во Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close