БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Маркит: Ковидот и проблемите со набавките ја попречија економијата на еврозоната

Економијата на еврозоната забави во октомври под притисок на проблемите со снабдување и ширењето на Ковид 19 што ги погоди туризмот и патувањата, покажа истражувањето на лондонската компанија „Маркит“.

Back to top button
Close
Close