БизнисЕкономија

Марија Дуковска Павловска нова генерална директорка на Макстил

Акционерското собрание на Макстил А.Д. – Скопје поради истекот на мандатот на Одборот на директори го изгласа новиот состав на Одборот на компанијата за наредниот мандат од четири години, при што негов нов член е Марија Дуковска Павловска. Дуковска Павловска на првата седница е избрана за нов генерален директор на Макстил, на местото на досегашниот генерален директор Иван Бановски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close