0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Украинската криза е повик за потврдување на европската перспектива на регионот

Украинската криза би требало да биде повик за будење на Европската Унијата и повик за поголем ангажман и посветеност на Западен Балкан, да делува активно за да биде јасна нашата европска перспектива, вели заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ во изјава за српската агенција Танјуг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close