0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Реформите испорачани – ЕУ да го врати проширувањето на својата агенда

Проширувањето на ЕУ треба повторно да биде ставено во фокусот, порача министерот за правда Бојан Маричиќ, во своето обраќање на двете работни сесии на средбата на министри, која се одржа денеска во рамки на министерскиот форум за правда и внатрешни работи ЕУ-Западен Балкан, во Брдо – Крањ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close