Политика

Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ во серијалот ИПА проекти и искористување на европските средства, на својот фејсбук профил објави дека ЕУ дава финансиска поддршка за управување со органскиот отпад, бидејќи е важно прашање за заштита животната средина и е една од најсложените области во однос на усогласувањето со регулативите на Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close