0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска оствари средба со пратениците од Европскиот парламент, на која било потврдено потврдија дека и покрај сите предизвици со кои се соочува Европа, Европската унија мора да остане активна во регионот и во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close