0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Партиите не може да договорат ревизија на судски случаи, договорен е мониторинг од ЕУ

За нас како Влада е многу важно да нема политичко мешање во постапката или исходот на предметите. Нема ништо да биде направено што ќе го загрози нашиот правен систем. За оние предмети што се завршени можеме да побараме од ЕУ да изврши некаков мониторинг, но механизмите за тие случаи повторно да се отворат лежат во домашното право. Доколку тука се исцрпени сите можности, останува странките да се обратат до Судот во Стразбур, објави министерот за правда Бојан Маричиќ на неговиот Фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close