0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Маричиќ: Очекувам позитивен сигнал од француското претседателство и почеток на преговорите

Реализиравме и една од нашите стратегиски цели, станавме членка на НАТО. Сега е крајно време да ги почнеме и пристапните преговори со ЕУ, порача вицепремиерот и додаде дека реформите продолжуваат, а целта е Европа да ја „донесеме“ дома.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close