0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Маричиќ: Одржување чиста и здрава животна средина по ЕУ стандарди, со поддршка на европските фондови

Обезбедена опрема и возила за прибирање отпад во Источниот и Североисточниот плански регион преку проектот за Поддршка во воспоставување регионален систем за управување со отпад, објави вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ. Вредностa на овој проект e 3,597,440.00 евра, од кои 85% се ЕУ средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close