0_Македонија.ПорталОпштество

Маричиќ: Користењето на скратеното име е гест на добра волја од двете страни

Со заеднички чекори, од двете страни, решено е едно отворено прашање кое ни претставуваше проблем во дел од меѓународните организации, вели вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ во врска со одлуката на Бугарија да го користи скратеното име на нашата држава - Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close