0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Кичеец во моментов е во затвор, укинат му е третманот кој го имал пред сообраќајката

Министерот за правда Бојан Маричиќ во вечерашното гостување на телевизијата Сител рече дека нема никаква основа барањето на ВМРО-ДПМНЕ тој да поднесе оставка оти, како шѕо тврдат од партијата „осудени лица слободно шетаат низ државата“, нагласувајќи дека никој од нив не бил пуштен поради волја на кој било од власта.

Back to top button
Close
Close