0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: И 100 години да траат преговорите со Бугарија, македонскиот идентитет не може да се избрише, добро знаеме кои сме и што сме

Во одредени кругови во Бугарија има некакви тези за македонскиот идентитет, но и 100 години да трае процесот не може да има ефект на промена на идентитетот. Ние знаеме кои сме и што сме и знаеме дека нација не се создава или брише со одлука, вели вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close