0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Има раздвижување во областа правосудство, но не може се да се смени за 16 месеци

Во изминатите 16 месеци започнавме многу важни процеси коишто сигурен сум дека еднакво успешно и подобро ќе ги продолжи наредниот министер, професорот Никола Тупанчевски, изјави на денешната прес-конференција министерот за правда Бојан Маричиќ, одговарајќи на новинарско прашање до каде се реформите во правосудството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close