0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Имаме рамка за решавање на разликите со Бугарија без да биде формален критериум во преговорите

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ вели дека во никој случај историските прашања, кои се споменуваат во делот на добрососедските односи, не влегуваат како критериуми во преговарачката рамка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close