0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ за РТВ Словенија: Во интерес на сите е отпочнување на преговорите со ЕУ час поскоро

Министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за Радио-телевизија Словенија истакна дека во овој момент е потребен силен ангажман од сите за брзо отпочнување на преговорите со Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close