0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталДописници СветИнтервјуМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ за МИА: Потребна е подготвеност од страна на Софија за разговори

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји е во комуникација со раководствата во Софија и во Скопје и работи на помрднување од онаа точка каде што застанаа двете страни пред почетокот на кампањата во Бугарија за третите парламентарни и претседателските избори, вели министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за МИА од Брисел. - Наше е да вложиме максимум заедно со европските партнери да дојдеме до некое решение, наша цел е да биде тоа што поскоро, уште за време на словенечкото претседателство, потенцира Маричиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close