0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: ЕУ мора да остане фокусирана на Западниот Балкан и покрај кризата во Украина

Во регионот е намалена популарноста на „брендот“ наречен Европската унија, затоа во овој момент најпотребно е да се демонстрира лидерство за да се заштити нејзиниот имиџ, бидејќи оние кои се против, се обидуваат да ја прикажат Унијата како неуспешна, рече Маричиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close