0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ во дводневна посета на Подгорица

Министерот за правда Бојан Маричиќ од денеска престојува во дводневна посета на Црна Гора, во рамки на која, како што е најавено, ќе се сретне со потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ и со државните секретари на министерствата за внатрешни работи и за правда, на кои ќе се разговара за напредокот на двете земји во спроведувањето на реформите, со акцент на правосудството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close