0_Web_АктуелноПолитика

Маричиќ во Брисел на средби со Вархеј и Рејндерс

Министерот за правда Бојан Маричиќ од утре ќе престојува во неколкудневна работна посета на Брисел. Предвидено е да се сретне со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј и еврокомесарот за правда Дидиер Рејндерс. Тема на разговорите, како што соопшти Министерството за правда, ќе биде евроинтеграциите на земјата, реформите во судството и владеењето на правото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close