0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ – Бирн: Блокадата штети на целиот регион и е против интересите на ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ на маргините на Самитот на Европската Унија за Западен Балкан оствари средба со ирскиот министер за европски прашањаТомас Бирн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close