0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитика

Маричиќ: Академијата е храм на образованието во правосудниот систем

До денеска шест генерации со вкупно 130 кандидати ја завршија почетната обука на Академијата и од нив  66 веќе ја извршуваат судиската, а 64 јавно обвинителската функција. Во моментов обука следат 59 слушатели од седмата генерација го следат практичниот дел на почетната обука, а 97 слушатели од осмата генерација догодина ќе ја започнат обуката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close