0_Спорт.ПорталГраѓански секторДописници МКДОпштински вестиОстанатоСторија

Маратонецот Адем Селмани од Тетово со стотици медали, пехари и дипломи и на 54 години не се откажува од трчање

Стотици медали, пехари, дипломи, голем број пријателства, впечатоци и спомени од огромниот број маратонски трки во изминатите три децении се единствената придобивка од оваа атлетска дисциплина поради која и во 54-тата година од животот не се откажува тетовецот Адем Селмани.

Back to top button
Close
Close