0_Магазин.ПорталЗанимливости

Маори од Нов Зеланд порачуваат „хаката“ да не се користи во антиваксерски кампањи

Антиваксерите ја играа таа „хака“ на нивните собири изминативе неколку недели, протестирајќи против вакцината и ограничувањата поврзани со пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close