БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Мандатарот Голоб во иднина ја гледа Словенија како економски напредна, солидарна и праведна држава

Мандатарот за состав на словенечка влада Роберт Голоб денеска изјави дека во иднина ја гледа Словенија како економски напредна, „солидарна и праведна држава“ која ќе се развива според западноевропскиот модел, обвинувајќи ја владата во заминување дека сака да го забави процесот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close