БалканДописници Свет

Мал број новозаразени од Ковид-19 во Косово, денеска само два нови случаи

Во Косово и денеска продолжи трендот на ниски бројки на новозаразени од Ковид-19, а повторно, како и воглавно во последните неколку недели, немаше ниту едно починато лице како последица на пандемијата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close