БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мало олеснување на антиковид мерките во Косово по падот на бројот на заразени и починати

Косовската Влада денеска донесе одлука за воведување нови мерки за заштита од пандемијата на Ковид-19, кои, со оглед на видното опаѓање на бројот на новозаболни и на починати во последните неколку недели, се во извесна мерка олеснети во споредба со оние кои досега беа во сила, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close