Дописници СветЕвропа

Мали побара итен состанок на Советот за безбедност за француски „акти на агресија“

Властите во Мали побараа од Советот за безбедност на ОН итен состанок за да се стави крај на она како што тие наведуваат - „акти на агресија“ на Франција во форма на кршење на суверенитетот на земјата, со поддршка што се дава на џихадистичките и шпионските групи, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close