0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници СветЕкономија

Малинов: Бугарија нема да ги запре испораките на руски гас за Северна Македонија, Грција и Србија

Извршниот директор на бугарската државна компанија Булгартрансгаз, Владимир Малинов, за БНТ изјави дека иако Русија ја прекина испораката на природен гас за Бугарија, нема да го запрат транзитот на руски гас за Северна Македонија, Грција и Србија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close