0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Макрон ќе му предложи на Путин „патоказ за смирување на украинската криза“

„Загрижени сме и многу внимаваме да не создадеме двосмисленост и дополнителна нестабилност“, соопшти француското претседателство поради тензиите меѓу Западот и Русија околу Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close