0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Макрон се обврза да го брани владеењето на правото, слободата на медиумите во Европа

Одбраната на владеењето на правото ќе биде еден од водечките предизвици на француското претседателство со ЕУ, кое започнува во јануари, изјави претседателот на таа земја, Емануел Макрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close