0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Макрон побара од премиерката Борн да предложи нова влада

Претседателот на Франција во вторникот ја отфрли понудата на премиерката да поднесе оставка по лошиот резултат на минатонеделните избори на кои неговата алијанса загуби апсолутно мнозинство во парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close