Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Макрон: Масакрот врз  Алжирците е  „неопростливо злосторство за Република“

Претседателот на Франција, Емануел Макрон им оддаде почит на жртвите од масакрот врз Алжирците на 17 октомври 1961 година во Париз, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close