ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Макрон и Албанезе во обид да ги обноват француско-австралиските односи

Односите меѓу западните сојузници се заладија минатиот октомври кога Австралија се откажа од француската програма за подморници, вредна повеќе милијарди долари, во корист на подморниците што ќе се градат со американска и британска технологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close