ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон за пристигнувањето на мигрантите преку Ла Манш: Велика Британија да биде посериозна

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска и порача на Велика Британија дека мора да биде посериозна или да остане исклучена од разговорите за сузбивање на приливот на мигранти, кои бегаат од војна и сиромаштија преку Ла Манш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close