0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Макрон го именуваше составот на новата француска Влада – Борн премиерка, Колона шефица на дипломатијата

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ја именуваше актуелната француска амбасадорка во Велика Британија, дипломатот од кариера, Кетрин Колона, за нова шефица на француската дипломатија, соопшти Елисејската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close